Kas yra Lazdijai VEŽA?

Apie projektą

Apie projektą

Įgyvendinant projektą „Energijos efektyvumo didinimas Lietuvoje“ Lazdijų rajono savivaldybė įsigijo tris aštuonių vietų elektromobilius ir įrengė dvi įkrovimo stoteles, sukūrė mobiliąją programėlę ir įsteigė skambučių centrą.

Projekto tikslas — pakeisti dalį taršaus viešojo transporto ir panaikinti judumo dykumas rajone. Užsakomųjų paslaugų ir judėjimo „nuo durų iki durų” sistema apims tris transporto zonas A – Lazdijai, B – Seirijai, C – Veisiejai, nes tai leidžia patogiai sujungti keliones po visą rajoną. Numatoma, kad didžiausias kelionės atstumas, kurį galima užsisakyti 35 km., paslaugą teikiant darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val.. Taip pat yra įtraukiamos ir maršrutinės kelionės.

Žmonės turi galimybę užsisakyti keliones ir stebėti kelionę realiu laiku. Kiekvienas rajono gyventojas gali užsisakyti paslaugą kelionei iš savo namų į paskirties vietą Lazdijų rajone per interneto svetainę, mobiliąją programėlę ir skambučių centrą. Sistemoje yra įdiegtas algoritmas, organizuojantis rezervacijų paskirstymą maršrutams. Atsiskaityti už kelionę galima interneto svetainėje ir mobiliojoje programėlėje, nors pirmuosius metus visos kelionės gyventojams yra nemokamos. Atlikęs rezervaciją ir sumokėjęs per svetainę ar programą, vartotojas visada garantuoja vietą automobilyje savo kelionei, o algoritmai apskaičiuoja, kaip greičiau ir patogiau patekti į paėmimo ir išlaipinimo punktus, pakeliui paimdami kitus keleivius.

                                                                 

Lazdijai VEŽA  Mobile App